3 December 2023

Kolarstwo zimą

Nie pozwól, aby zimno trzymało Cię w domu przez całą zimę. Zima to jedna z najpiękniejszych pór roku, którą możesz spędzić również na rowerze, ale prawda jest taka, że jazda na zewnątrz potrafi też dać w kość. Istnieje jednak kilka kluczowych zasad, dzięki którym jazda będzie przyjemna. Dzięki tym wskazówkom będzie Ci ciepło i będziesz […]

czytaj więcej
19 October 2023

Off- Season, czyli jaki sens ma „roztrenowanie”?

Okres poza sezonem w sportach wytrzymałościowych to istotna, często niedoceniana faza cyklu treningowego sportowca. Pełni kilka istotnych funkcji.

czytaj więcej
12 April 2023

Jazda w peletonie – co i jak?

Grupowy trening na rowerze może być przyjemny i efektywny, ale wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, aby zminimalizować ryzyko kolizji i zapewnić bezpieczeństwo każdego uczestnika.

czytaj więcej
25 February 2023

Dlaczego powinieneś mieć trenera triathlonu? Część 2.

Współpraca z trenerem sprawi, że twój plan treningowy będzie ukierunkowany na cel, ustrukturyzowany, dopracowany tak by był odpowiedni dla Ciebie. Dzięki temu zachowasz swój cenny czas na realizację treningów, bez zgadywania i zamartwiania się.

czytaj więcej
16 February 2023

Pływanie stylem dowolnym – Jak poprawić swoją technikę?

W pływaniu stylem dowolnym właściwa technika jest kluczem do sukcesu. Dobra technika pływania pozwala pływać w umiarkowanym tempie w sposób zrelaksowany lub pływać w szybkim tempie bez zbytniego zmęczenia. W triathlonie oszczędzanie energii podczas pływania jest niezwykle istotne, ponieważ musisz rozłożyć siły na aż trzy dyscypliny. Poniżej przedstawię Ci kilka prostych wskazówek dzięki, którym poprawisz swoją technikę.

czytaj więcej