28 września 2022

Inspirujące Historie #1

Nigdy nie jest za późno by rozpocząć przygodę ze sportem. Nawet najbardziej zapracowana osoba jest wstanie znaleźć czas by znaleźć kilka h tygodniowo na aktywność sportową. Poznaj inspirującą historię zawodnika Tomica Coaching.
Wystarczy chcieć.

czytaj więcej
21 września 2022

Szybciej, dalej, więcej – podsumowanie sezonu 2022

Sezon 2022 powoli zbliża się ku końcowi, większość zawodników Tomica Coaching rozpoczyna okres roztrenowania i zasłużonego odpoczynku. Parę jednorożców jeszcze pojawi się na starcie imprez biegowych czy kolarskich, jednak starty główne wszyscy mają już za sobą. Co w tym roku wywalczyły jednorożce? Łącznie zawodnicy TC spędzili 178 dni na zawodach! Nasi reprezentacji pojawili się na […]

czytaj więcej
27 kwietnia 2022

Styl dowolny – Podstawowe błędy

Napewno nie zaskoczy Cię, że prędkość pływania w dużym stopniu zależy od techniki — niektórzy trenerzy szacują, że prędkość w 80% zależy od techniki, a tylko w 20% od sprawności. Co za tym idzie pływanie mocniejsze (tj. z większym wysiłkiem) często nie przełoży się na szybsze pływanie, dopóki nie opanujesz właściwej techniki.

czytaj więcej
14 kwietnia 2022

Bike Fitting

Czy prawdziwa synergia między jeźdźcem a rowerem jest możliwa? Czym właściwie jest bikefitting i kto powinien odwiedzić studio?

czytaj więcej
23 marca 2022

Inside Team – Kinga Kopańska

Czy dieta wegetariańska sprawdza się w sportach wytrzymałościowych? Postanowiłam o to zapytać Kingę Kopańską, która dietę wegańska stosuje już od 14 lat. Przy czym trenuje triathlon, zdobywa nowe szczyty górskie i podróżuje. Aga: Cześć Kinga, jesteś triathlonistką, którą napędzają warzywa. Powiedz, co było pierwsze sport na amatorskim poziomie, czy dieta wegetariańska? Kinga: Pierwsza była zdecydowanie […]

czytaj więcej